Idea

Idea

Muzeum Historii Polski, Starostwo Powiatowe w Śremie i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ogłaszają konkurs na historyczną grę edukacyjną.

 

Dlaczego gra?

Gra przyciąga fabułą, daje możliwość rywalizacji oraz swobodę, która pozwala na rozwinięcie kreatywności. Kształtuje naturalnych liderów i co najważniejsze – pozwala sprawdzać wiedzę  i rozwijać wiele umiejętności. Atrakcyjnie skonstruowana gra staje się doskonałym środkiem dydaktycznym i popularyzatorskim.

 

Obecnie młodzież chętnie sięga po różnego rodzaju gry – komputerowe czy planszowe, warto więc wykorzystać tę formę do nauki i promocji historii. Skuteczności gry, jako metody nauczania, dowiodły organizacje harcerskie, stosując tę formę na szeroką skalę już od połowy XX wieku. Obecnie, tworzone przez pasjonatów gry, stają się coraz bardziej popularną metodą zapoznawania społeczeństwa z historią.

 

Jednak, nawet najlepsza gra bez rzetelnej historycznej podstawy, staje się tylko zabawą, a nie środkiem służącym do utrwalenia wiadomości. Zależy nam na tym, by konkursowe projekty historycznych gier edukacyjnych spełniały następujące warunki:

 

zgodność z historią (również w szczegółach),

  • oryginalny temat,
  • atrakcyjna forma,
  • możliwość wielokrotnego wykorzystywania gry w różnych miejscach powiatu lub województwa

Wraz z konkursem uruchamiamy bezpłatne warsztaty z tworzenia gier, które pomogą Państwu w przygotowaniu własnych projektów.

Nagrodą w konkursie są fundusze na realizację gry.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w zakładce Regulamin.